Ważne! 

W dniu 27.07.2024 Park12C będzie nieczynny. Zapraszamy do skorzystania z oferty parku w innym terminie.

 

Adres:

41-800 Zabrze, ul. Maurycego Mochnackiego 12 (dawna Sienkiewicza 43).

Park 12 C to miejsce łączące wymiar edukacyjny i rozrywkowy.

Mieści się przy ulicy Maurycego Mochnackiego 12 (dawna Sienkiewicza 43) w Zabrzu,
nad dawną kopalnią szkoleniową.

 

Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. Jest to również idealne miejsce na miłe popołudnie spędzone w rodzinnym gronie. Zapraszamy od poniedziałku do niedzieli, w godzinach: 9:00 – 20.00.

 

 

Miejsce dedykowane jest mieszkańcom Zabrza i okolicznych miast jako miejsce spacerów, rodzinnego wypoczynku, zabawy i spotkań towarzyskich. Wszystkich fanów przebywania na świeżym powietrzu z pewnością ucieszy nasza strefa relaksu z punktem gastronomicznym i parasolami.

 

Ze względu na ogrodzenie i monitoring miejsce to jest w pełni bezpieczne, a przez to bardziej atrakcyjne dla rodzin z małymi dziećmi. Goście mogą spokojnie delektować się kawą, w czasie kiedy dziecko bezpiecznie bawi się obok.

 

Park12C

 

Co można zobaczyć w Parku 12C? Oto kilka czekających na Was atrakcji:

 

Labirynt – praca górnika nierozerwalnie związana jest z żywiołem ziemi. Każda kopalnia węgla kamiennego stanowi sieć korytarzy i szybów, umożliwiających wydobycie cennego surowca na powierzchnię. W naszym parku 12 C również czeka na Ciebie labirynt, który nawiązuje do sieci korytarzy i przekopów górniczych. Labirynt wznosi się na wysokość 150 cm. Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś zgubi się w naszym labiryncie, z łatwością może się z niego wydostać stosując zasadę prawej ręki (mając zawsze ścianę po prawej stronie, trafisz do jednego z trzech wyjść). Rodzice za pomocą specjalnych kładek umieszczonych nad ścianami labiryntu mogą pomóc pociechom w poruszaniu się po labiryncie. Czy uda Ci się dotrzeć do środka labiryntu?

 

IMGP5228 mini

 

Zegar słoneczny, słoneczna fontanna – na terenie naszego parku 12 C znajdziesz także bardzo ciekawy i dokładny zegar słoneczny. Wystarczy, że staniesz się jego wskazówką, a z pomocą słońca odczytasz dokładny czas. Przy tym eksponacie poznasz podstawowe zjawiska astronomiczne związanie ze zmianą pór roku, a także metody obliczeń matematycznych wykorzystujących zjawisko rzutowania cienia. Innym obiektem wykorzystującym moc żywiołu ognia jest słoneczna fontanna. Na jej przykładzie poznasz działanie ogniw fotowoltanicznych przetwarzających energię słoneczną w energię elektryczną niezbędną do pracy pompy wodnej zasilającej naszą fontannę.

 

Ważne!

Ze względu na obecną sytuację nie możemy uruchomić dla Was wszystkich atrakcji Parku 12C, ale zachęcamy, by poznać bliżej ten interaktywny park dla dzieci.
Jednocześnie informujemy, że wstęp na teren Parku 12C jest bezpłatny, do odwołania.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

REGULAMIN ZWIEDZANIA KOMPLEKSU SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA ( W TYM PARKU 12C)..

 

 

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Nowe PKFortum GZM 2 

PGG gornik zabrze g Grnik Zabrze   POTfamur logo                     Logo Hutalogo rsNowy Projektlogo skrconeWWW 1WWW 4