Informujemy, że w dniach 05-09.06 br. Park Techniki Wojskowej będzie nieczynny.

 

Adres:

41-800 Zabrze, ul. Maurycego Mochnackiego 12 (dawna Sienkiewicza 43).

 Ważna informacja - Park Techniki Wojskowej jest czynny od wtorku do piątku, w godzinach 10:00 - 16:00, a w weekendy do godziny 18:00.

 

Tuż obok Parku 12C przy współpracy z Fundacją Techniki Wojskowej  Mała Armia "Grupa Śląsk" powstał Park Techniki Wojskowej, w którym można podziwiać interesujące eksponaty wojskowe. Wśród nich znajdą się pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, wojskowe samochody ciężarowe, wyrzutnie rakiet, a nawet czołgi T-34 i T-72, wykorzystywane w Wojsku Polskim w XX wieku.

 

PTW.1

 

PTW.3

 

Park w praktyce jest profesjonalnie przygotowanym i ogrodzonym terenem do ekspozycji sprzętu zarówno na wolnym powietrzu, jak i w specjalnej hali o powierzchni 450 m kw. W hali znajdą się eksponaty narażone na szkodliwe działania warunków atmosferycznych oraz zaplecze sanitarne i biurowe. Sam Park utrzymany jest w stylu terenu jednostki wojskowej  "strzeże" go solidna brama wejściowa, a także wysoki betonowy mur z zasiekami z drutu kolczastego.

 

 

REGULAMIN ZWIEDZANIA PARKU TECHNIKI WOJSKOWEJ

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

 

Deklaracja dostępności MGW

 

Zabrze Logo Woj. Lskie   Szlak Zabytkw Techniki Erih   Nowe PKFortum GZM 2 

PGG gornik zabrze g Grnik Zabrze   POTfamur logo                     Logo Hutalogo rsNowy Projektlogo skrconeWWW 1WWW 4