Serdecznie zapraszamy uczniów klas ponadpodstawowych do skorzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej przez Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej wspólnie ze Sztolnią Królowa Luiza.

 

Sztolnia Kopalnia Luiza Edukacja

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ponadpodstawowych do skorzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej przez Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej wspólnie ze Sztolnią Królowa Luiza.

Nasza oferta dotyczy wizyty w Sztolni, a jej program obejmuje:

  • wykład (ok. 45 minut) wygłoszony przez pracownika Wydziału na wybrany temat, (Aktualna lista wszystkich tematów wykładów wraz z nazwiskami prowadzących).
  • zwiedzanie Podziemi Kopalni Królowa Luiza (ok. 90 minut), w formie zajęć edukacyjnych – Strefa Techniki z tematyką związaną z powstawaniem i zabezpieczaniem wyrobisk podziemnych oraz rozwój techniczny maszyn górniczych.


Ważne informacje:

  • Wykład bezpłatny, prowadzony w grupach maksymalnie 30 osobowych w salce edukacyjnej na terenie Sztolni Królowa Luiza;
  • Zwiedzanie Podziemi Królowa Luiza, Strefa Techniki 32 zł (bilet ulgowy), zwiedzanie prowadzone w grupach 20 osobowych;
  • Miejsce wykładu i zwiedzania: Sztolnia Królowa Luiza, ul. M. Mochnackiego 12 (dawna ul. Sienkiewicza 43), Zabrze;
  • Istnieje możliwość zorganizowania wykładu dla większej liczby uczniów (do 100 osób) połączonego ze zwiedzaniem poszczególnych części obiektu z podziałem na grupy (szczegóły do ustalenia z organizatorami ze strony Sztolni Królowa Luiza, dział edukacji);
  • Za organizację wykładów odpowiedzialny jest Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Górnictwa i Geologii dr inż. Sergiusz Boron.

 

Więcej informacji i rezerwacja wykładu ze zwiedzaniem Podziemi Królowa Luiza:
Dział Edukacji Sztolni Królowa Luiza
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 32 630 30 91 wew. 7005

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Zabrze lskie Szlak Zabytkw Techniki Erih   Pokady KulturyFortum  Lellek ZPWiKPlatanGrnolskie

PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTAXI WEST   POTlogo Planet Cinemafamur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW