3 strona

 

Nie od dziś wiemy, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa! W Sztolni Królowa Luzia czeka na Was jedyna w swoim rodzaju trasa geocachingowa! Dzięki niej poznacie najważniejsze skały osadowe i różne rodzaje węgla kamiennego, a także proces ich tworzenia i wydobywania, a wszystko to w przyjemnej i ciekawej atmosferze zabawy!

 

Co to jest geocaching?

 

Geocaching to niezwykły sposób na poznanie najciekawszych miejsc w terenie i zabawa w poszukiwaczy skarbów w jednym! Znajdź pozostawione przez innych użytkowników skarby i zostaw w skrzynce coś od siebie! Skrzynki ukryte są zazwyczaj w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach, dzięki czemu możesz połączyć zwiedzanie miasta z zabawą!

 

Na naszej trasie Poszukiwaczy skarbów ukryte jest 10 skrzynek. Dostaniecie specjalne mapy, na których zaznaczone są nasze skarby. W każdej z nich czeka na Was kartka z pytaniem i zadanie. Jeśli uda Wam się odkryć wszystkie skrzynki na samym końcu czeka na Was nagroda!

 

5 strona

 

Podziemne Skarby

 

Trasa Podziemne Skarby w Sztolni Królowa Luiza dedykowana jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na trasie dowiecie się, jak tworzyły się skały osadowe takie jak piaskowiec czy granit. Nauczycie się rozpoznawać najważniejsze minerały. Opowiemy Wam także o samej sztolni, czym była i jaką funkcję spełniała przy kopalni węgla kamiennego.

 

Ponadto odkryjemy przed Wami także tajemnice górnictwa! Czy wiecie, jak wyglądała praca górnika w XIX a jak w XXI wieku? A może jesteście ciekawi, jak wyglądają najważniejsze narzędzia górnicze takie jak: pyrlik, żelazko, hercówa czy pies węgierski? Zademonstrujemy Wam także wykorzystanie materiałów wybuchowych w czasie wydobycia węgla. Trasa Podziemne Skarby w Sztolni Królowa Luiza to jedyna z najciekawszych tras turystycznych łączących zabawę, naukę i niezwykłe doświadczenie podziemnego świata górników!

 

4 strona

 

KUP BILET NA ZWIEDZANIE: TU

 

Informacje dodatkowe:

 

Oferta Podziemne Skarby wpisuje się w podstawę programową dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Trasa rozpoczyna się w budynku Łaźni Łańcuszkowej, ul. Wolności 408, Zabrze

Czas zwiedzania – 1,5–2 h

Maksymalna liczba osób w grupie – 15 + przewodnik

Ograniczenie wiekowe – od 6 lat Młodsze dzieci zapraszamy na zwiedzanie Podziemi Kopalni Królowa Luiza, ul. Sienkiewicza 43

Temperatura na trasie zależy od warunków atmosferycznych na powierzchni.

 

 

Nadchodzące wydarzenia:

Festiwal Baniek Mydlanych
18 Sie 2018

    Lubicie bańki mydlane?   Już 18 sierpnia na terenie Parku 12C czeka na Wa [ ... ]

Tajemnice Totemu
18 Sie 2018

  Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do świata Indian, ogromnych bizonów oraz tajemniczych tot [ ... ]

Tajemnica Parku 12C
25 Sie 2018

  Poszukiwani młodzi detektywi!   W sobotę, 25 sierpnia 2018 r. zapraszamy najmłodsz [ ... ]

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.