Adres:

Trasa rozpoczyna się przy wejściu do kopalni na ul. Sienkiewicza 43 w Zabrzu (wjazd od ulicy Mochnackiego).

 

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać podziemny świat górników?

 

Sztolnia Królowa Luiza zaprasza rodziców z dziećmi na niezwykłą trasę w Podziemiach Kopalni Królowa Luiza!  Na naszej trasie rodzinnej znajdzie się coś zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników!

 

 

 

Sztolnia Królowa Luiza – Podziemia Kopalni Królowa Luiza

 

Sztolnia Królowej Luizy to niezwykły kompleks muzealny składający się z części nadziemnej i podziemnej.

 

Na powierzchni możecie zwiedzać dawne budynki, w których mieścił się sprzęt i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne niezbędne do wydobywania czarnego złota. W skład kompleksu wchodzi także niezwykły Park12C o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym, który stanowi również wyjątkowy plac zabaw dla dzieci! Tuż obok niego znajduje się Park Techniki Wojskowej, gdzie macie okazję obejrzeć prawdziwy, wojskowy sprzęt, w tym autentyczny czołg T72! Schodząc w podziemia Kopalni Królowa Luiza na własne oczy zobaczycie, jak działają dawne i współczesne maszyny górnicze! Poznacie, jak wygląda górnicza szychta i w jaki sposób udaje się górnikom wydobyć węgiel na powierzchnię! Tyle wrażeń i jeszcze więcej czeka na Was w Sztolni Królowa Luiza!

 

Trasa rodzinna w podziemiach Kopalni Królowa Luiza

 

Trasa rodzinna  zachwyci nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych uczestników wycieczki!

 

To niezwykła przygoda dla dzieci, które na swojej drodze spotkają Skarbnika, opiekuna i strażnika górników. Będą mogły przejść się po wąskich korytarzach, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe maszyny wydobywające węgiel. Dzięki projekcjom multimedialnym bliżej poznają pracę górników i dowiedzą się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska. Na sam koniec czeka na nich przejażdżka autentyczną kolejną Karlik!

 

Trasa rodzinna w kompleksie Sztolni Królowa Luiza to wyjątkowy sposób na spędzenie czasu z rodziną. Niezwykła przygoda łącząca prawdziwe doświadczenie podziemnych kopalni z zabawą i nauką! 

 

 

Kopalnia Królowa Luiza  informacje dodatkowe:

- Maksymalna ilość osób w grupie: 20 + przewodnik;
- Czas wycieczki ok. 1,5 godziny;
- Ograniczenie wiekowe: 3 lata;
- Temperatura na trasie jest zależna od warunków atmosferycznych na powierzchni.

- Regulamin zwiedzania Kopalni Królowa Luiza

 

KUP BILET NA ZWIEDZANIE KOPALNI KRÓLOWA LUIZA>>>

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 19

loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 20loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 21loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 22loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 23PGG family logo ver barwna full 01